Nowa Kolekcja od Atelier des Ors

Wysłano na1 Miesiąc temu przez
Ulubione

 

Oda do Emocji: Nowa Kolekcja „Memory Lane” od Atelier des Ors

 


Francuska marka Atelier des Ors przedstawia swoją najnowszą kolekcję perfum unisex o nazwie „Memory Lane”. Ta kolekcja zawiera dwa wyjątkowe zapachy: „Blue Madeleine” i „Villa Primerose”, które w mistrzowski sposób łączą zmysłowe doznania z nostalgicznymi wspomnieniami.

 

Blue Madeleine – Zmysłowy Powrót do Przeszłości
Pierwszy zapach w kolekcji, „Blue Madeleine”, to hołd dla pamięci węchowej, inspirowany słynnym dziełem Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”. Proust opisał, jak smak magdalenki zanurzonej w herbacie wywołał w nim falę wspomnień. Ten zapach ucieleśnia tzw. efekt magdalenki, gdzie konkretne aromaty i smaki przenoszą nas w czasie.

 

„Blue Madeleine” otwiera się orzeźwiającą mieszanką bergamotki, różowego pieprzu i cynamonu. Serce kompozycji tworzy kwiatowy bukiet francuskiej centifolii i czarnej herbaty, z delikatną nutą mleka. Baza zapachu to kremowa kombinacja balsamu peruwiańskiego i praliny, wzbogacona o drzewo sandałowe i jałowiec.

 

Villa Primerose – Elegancka Oda do Początków Perfumiarstwa
Drugi zapach, „Villa Primerose”, to elegancki ukłon w stronę historii perfumiarstwa. W dawnych czasach, arystokracja perfumowała swoje skórzane rękawiczki najpiękniejszymi kwiatami. Atelier des Ors nawiązuje do tego tradycyjnego połączenia róży i skóry, tworząc nowoczesną interpretację tego klasycznego duetu.

Podróż zapachowa „Villa Primerose” rozpoczyna się owocowo-korzennym akordem gruszki, kardamonu i różowego pieprzu. W sercu zapachu dominuje francuska centifolia, ambrette i irys, tworząc kwiatowo-słodki bukiet. Kompozycję zamyka ciepła baza ze skóry, drzewa bursztynowego i piżma, nadając zapachowi głębię i zmysłowość.

 

Kolekcja „Memory Lane” – Połączenie Sztuki i Wspomnień
Marie Salamagne, twórczyni obu zapachów, stworzyła kolekcję „Memory Lane”, inspirowaną przeprowadzką marki do historycznej Villa Primerose w Grasse. Ta nowa linia celebruje wyjątkowy związek pomiędzy zapachami a wspomnieniami, przywołując na myśl cenne chwile z przeszłości.

 

Każda butelka z kolekcji „Memory Lane” ozdobiona jest fragmentami 24-karatowego złota i posiada charakterystyczne promienie symbolizujące słońce, nawiązujące do techniki cięcia kryształów stosowanej w luksusowych perfumach okresu Art Deco. Nowe zapachy są dostępne w butelkach o pojemności 100 ml.

 

Kolekcja „Memory Lane” od Atelier des Ors to nie tylko wyjątkowe zapachy, ale również podróż w czasie, która pozwala na nowo odkrywać zapomniane wspomnienia.

    

Powiązane produkty
Pokrewne artykuły

Odkrywając Atelier des Ors

przezMonika Bernasiak 10 Miesięcy temu
Ulubione
Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zamknij
Kliknij po więcej produktów.
No products were found.

Menu

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
No products were found.

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj